| OS | ‎Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎0.9 x 7.5 x 16.5 cm; 168 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-S911B |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| Display technology | ‎AMOLED |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Other camera features | ‎Rear, Front |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Green |
| Battery Power Rating | ‎3900 |
| Whats in the box | ‎Mobile Phone,Ejection Pin,USB Cable,Manual |
| Manufacturer | ‎Samsung India Electronics Pvt ltd |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎168 g |
Samsung Galaxy S23 5G (8GB, 128GB Storage)
₹89,999.00 Original price was: ₹89,999.00.₹65,000.00Current price is: ₹65,000.00.
Samsung Galaxy A15 5G (8GB, 128GB Storage)
₹21,499.00 Original price was: ₹21,499.00.₹19,499.00Current price is: ₹19,499.00.
SAMSUNG Galaxy S23 5G (256 GB Storage And 8GB RAM)
SKU:
N/A
₹95,999.00 Original price was: ₹95,999.00.₹70,000.00Current price is: ₹70,000.00.
15
People watching this product now!
Payment Methods:
Highlights
- 8 GB RAM | 256 GB ROM
- 15.49 cm (6.1 inch) Full HD+ Display
- 50MP + 10MP + 12MP | 12MP Front Camera
- 3900 mAh Lithium Ion Battery
- Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Processor
Technical Details
| Color | Black, Cream, Green, Lavender |
|---|---|
| Size | 8/256GB |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Vivo V29e 5G Artistic RED- (8GB RAM), (128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
LAVA Blaze 1X 5G (128 GB) , (6 GB RAM) – Glass Green
Rated 0 out of 5
In stock
REDMI 11 Prime (Peppy Purple, 128 GB ROM) (6 GB RAM)
Rated 0 out of 5
In stock
Oppo F25 Pro 5G (8GB RAM (256 GB ROM)
Rated 0 out of 5
In stock
Blue
Red
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.