| OS | Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Product Dimensions | 0.8 x 7.1 x 14.6 cm; 168 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-S911B |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | GPS,Glonass,Beidou,Galileo,QZSS |
| Display technology | AMOLED |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 2340 x 1080 |
| Other camera features | Rear, Front |
| Audio Jack | USB Type-C |
| Form factor | Bar |
| Colour | Green |
| Battery Power Rating | 3900 |
| Whats in the box | Mobile Phone,Ejection Pin,USB Cable,Manual |
| Manufacturer | Samsung India Electronics Pvt ltd |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 168 g |
Samsung Galaxy S23 FE 5G (8GB, 256GB Storage)
₹84,999.00 Original price was: ₹84,999.00.₹61,200.00Current price is: ₹61,200.00.
SAMSUNG Galaxy S23 5G (256 GB Storage And 8GB RAM)
₹95,999.00 Original price was: ₹95,999.00.₹70,000.00Current price is: ₹70,000.00.
Samsung Galaxy S23 5G (8GB, 128GB Storage)
SKU:
N/A
₹89,999.00 Original price was: ₹89,999.00.₹65,000.00Current price is: ₹65,000.00.
17
People watching this product now!
Payment Methods:
| Size | 8/128GB |
|---|---|
| Color | Black, Cream |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Redmi K50i 5G (Stealth Black, 6GB RAM, 128GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Vivo Y27 Burgundy Black- (6GB RAM), (128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.