| OS | ‎Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎0.9 x 7.5 x 16.5 cm; 168 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-S911B |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| Display technology | ‎AMOLED |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Other camera features | ‎Rear, Front |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Green |
| Battery Power Rating | ‎3900 |
| Whats in the box | ‎Mobile Phone,Ejection Pin,USB Cable,Manual |
| Manufacturer | ‎Samsung India Electronics Pvt ltd |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎168 g |
Samsung Galaxy S23 5G (8GB, 128GB Storage)
₹89,999.00 Original price was: ₹89,999.00.₹65,000.00Current price is: ₹65,000.00.
Samsung Galaxy A15 5G (8GB, 128GB Storage)
₹21,499.00 Original price was: ₹21,499.00.₹19,499.00Current price is: ₹19,499.00.
SAMSUNG Galaxy S23 5G (256 GB Storage And 8GB RAM)
SKU:
N/A
₹95,999.00 Original price was: ₹95,999.00.₹70,000.00Current price is: ₹70,000.00.
15
People watching this product now!
Payment Methods:
Highlights
- 8 GB RAM | 256 GB ROM
- 15.49 cm (6.1 inch) Full HD+ Display
- 50MP + 10MP + 12MP | 12MP Front Camera
- 3900 mAh Lithium Ion Battery
- Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Processor
Technical Details
| Color | Black, Cream, Green, Lavender |
|---|---|
| Size | 8/256GB |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Samsung Galaxy A54 5G(8GB, 256GB Storage)(Awesome Violet)
Rated 0 out of 5
In stock
Vivo Y16 Drizzling Gold, (4GB RAM) , (128GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung F14 5G(4GB RAM,128GB ROM Storage)(Green)
Rated 0 out of 5
In stock
OPPO A59 5G (4GB RAM) (128 GB ROM)
Rated 0 out of 5
In stock
Gold
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Realme 9i 5G (Metallica Gold- 4GB RAM, 64GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.