| Brand | ‎Samsung |
|---|---|
| Colour | Black |
| Product Dimensions | ‎9L x 78W Millimeters |
| Special Feature | ‎Dual SIM, Always On Display, Built-In GPS, Mobile Hotspot Capability |
| Style | ‎A14 5G |
| Theme | ‎Galaxy |
| Size | ‎4GB + 64GB |
| Included Components | ‎SIM Tray Ejector, USB Cable |
| Occasion | ‎New Year, Anniversary |
| Recommended Uses For Product | ‎indoor |
| Seasons | ‎All Seasons |
| Item Weight | ‎202 Grams |
| Number of Items | ‎4 |
| Package Weight | ‎0.29 Kilograms |
| Water Resistance Level | ‎Not Water Resistant |
| Net Quantity | ‎1 Count |
| OS | ‎Android 13.0 |
| RAM | ‎4 GB |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-A146B |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Dual SIM, Always On Display, Built-In GPS, Mobile Hotspot Capability |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎1920 x 1080 |
| Other camera features | ‎Rear, Front |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Bar |
| Battery Power Rating | ‎5000 |
| Manufacturer | ‎Samsung |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎202 g |
Samsung Galaxy A14 5G(4GB,64GB Storage)(Light green)
₹16,499.00 Original price was: ₹16,499.00.₹13,499.00Current price is: ₹13,499.00.
LG Smart HD TV (32Inches, 81.28cm)(32LM560BPTC)
₹22,490.00 Original price was: ₹22,490.00.₹18,364.00Current price is: ₹18,364.00.
Samsung Galaxy A14 5G(4GB,64GB Storage)(Black)
₹16,499.00 Original price was: ₹16,499.00.₹13,499.00Current price is: ₹13,499.00.
17
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Samsung |
| Model Name | Galaxy A14 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 13.0 |
| Cellular Technology | 5G |
About his item
- A large 6.6″ FHD+ LCD display (1080 X 2408) with a 20:9 aspect ratio for cinematic viewing
- Android 13 One UI Core 5.0 (Octa Core 2.4GHz ) Octa-Core processor
- 50+2+2MP High Resolution Camera, Lets you capture clearer, brighter photos on any occasion
- 5000 Massive Battery ,Coherent Large battery capacity with AI Power management
From the manufacturer











| Size | 4/128 GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Samsung Galaxy M14 5G(6GB RAM,128GB ROM Storage)( Smoky Teal)
Rated 0 out of 5
In stock
SAMSUNG Galaxy S23 5G (256 GB Storage And 8GB RAM)
Rated 0 out of 5
In stock
Black
Cream
Green
Lavender
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.