| OS | ‎Android 10.0 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎10 x 12 x 13 cm; 465 Grams |
| Item model number | ‎(ARTISTIC RED,128) (8 GB RAM) |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Wi-Fi |
| Special features | ‎Front Camera, Camera |
| Other display features | ‎Wireless |
| Other camera features | ‎Front |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Artistic RED |
| Battery Power Rating | ‎5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | ‎SIM Tray Ejector, Adapter, Phone Case, USB Cable |
| Manufacturer | ‎vivo Mobile India Private Limited, vivo Mobile India Private Limited |
| Item Weight | ‎465 g |
Bagasse Plate
₹130.00 – ₹220.00Price range: ₹130.00 through ₹220.00
Purepet Adult Cat Food-6kg
₹999.00
Vivo V29e 5G (8GB RAM), (128GB ROM Storage)
SKU:
N/A
₹31,999.00 Original price was: ₹31,999.00.₹26,000.00Current price is: ₹26,000.00.
10
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Vivo |
| Model Name | VIVO V29E 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 10.0 |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- Snapdragon 695 Processor
- 17.22 cm (6.78 inch) Full HD+ Display
- 64MP + 8MP | 50MP Front Camera
- 5000 mAh Battery
- 120 Hz 3D Curved Screen
- Light, Sleek and Slim
Technical Details
| Color | Red |
|---|---|
| Size | 8/128GB |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Redmi A3 (3GB RAM) (64GB ROM)
Rated 0 out of 5
In stock
Green
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
UGREEN Tablet Stand Holder Adjustable Protable Desktop Holder Dock Compatible fo
Rated 0 out of 5
In stock
REDMI Pad SE
Rated 0 out of 5
In stock
₹13,649.00 – ₹15,749.00Price range: ₹13,649.00 through ₹15,749.00
Grey
Light Green
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
OnePlus 10R 5G (8GB, 128GB Storage)(80W SuperVOOC)(Black)
Rated 0 out of 5
In stock
Apple Watch SE (GPS, 44mm) – Space Grey Aluminium Case with Midnight Sport Band – Regular
Rated 0 out of 5
In stock
₹32,900.00

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.