| OS | ‎Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎16.41 x 7.44 x 0.76 cm; 186 Grams |
| Batteries | ‎1 Unknown batteries required. (included) |
| Item model number | ‎2023 |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎LTE 5G |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Touchscreen, Fast Charging Support, Dual Camera, Smartphone, Water Resistant |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Other camera features | ‎Rear, Front |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Smartphone |
| Colour | ‎Himalayan Blue |
| Battery Power Rating | ‎4600 Milliamp Hours |
| Whats in the box | ‎SIM Tray Ejector, Adapter, USB Cable |
| Manufacturer | ‎vivo |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎186 g |
Vivo Y56 5G (4GB RAM, 128GB Storage)
₹24,999.00 Original price was: ₹24,999.00.₹16,000.00Current price is: ₹16,000.00.
Vivo V29e 5G (256 ROM) (8 GB RAM)
₹33,999.00 Original price was: ₹33,999.00.₹26,000.00Current price is: ₹26,000.00.
Vivo V29 5G (8GB RAM) (128GB Storage)
SKU:
N/A
₹37,999.00 Original price was: ₹37,999.00.₹33,000.00Current price is: ₹33,000.00.
16
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | ambrezer |
| Model Name | V29 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 13.0 |
| Cellular Technology | 5G |
What is in the box?
- SIM Tray Ejector
- Adapter
- USB Cable
Technical Details
| Size | 8/128GB |
|---|---|
| Color | Red |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Cooler Master Hyper 212 Spectrum V3 ARGB CPU Cooler – 120mm Fan | Support AMD & Intel CPU Socket AM5, AM4 / LGA 1700, 1200, 1151, 1150| PWM Case Fans | 71.93 CFM Airflow | 4 Heat Pipes
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy A04s (Black, 4GB RAM, 64GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Gray (12GB RAM,1TB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.