| OS | ‎Android |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎9.6 x 6 x 12 cm; 400 Grams |
| Item model number | ‎VIVO V27 5G |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth |
| Special features | ‎Primary Camera 50MP (OIS) + 8MP + 2MP Primary Camera Features Triple Camera Setup: 50MP Main Camera (Sony IMX766V, f/1.88 Aperture, OIS) + 8MP Wide Angle Camera (f/2.2 Aperture) + 2MP Macro Camera (f/2.4 Aperture), Camera Features: Night, Portrait, Photo, Video, Micro Movie, High Resolution, Pano, Documents, Slo Mo, Timelapse, Supermoon, Pro, Sports, Double Exposure, Dual View, Live Photo, 17.22 cm (6.78 Inch) Full HD+ AMOLED Display 50MP (OIS) + 8MP + 2MP | 50MP Front Camera 4600 mAh Battery Mediatek Dimensity 7200 5G Processor |
| Display technology | ‎AMOLED |
| Other display features | ‎Wireless |
| Other camera features | ‎Front |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Magic Blue |
| Battery Power Rating | ‎4600 Milliamp Hours |
| Whats in the box | ‎Handset, Type-C to USB Cable, USB Power Adapter, Eject Tool, Phone Case, Protective Film (Applied), Documentation |
| Manufacturer | ‎vivo Mobile India Private Limited |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎400 g |
Vivo V27 5G (8GB, 128GB Storage)(Blue)
₹33,000.00
14
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Vivo |
| Model Name | V27 5G |
| Operating System | Android |
| Cellular Technology | 5G |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
About this item
- 17.22 cm (6.78 Inch) Full HD+ AMOLED Display
- 50MP (OIS) + 8MP + 2MP | 50MP Front Camera
- 4600 mAh Battery
- Mediatek Dimensity 7200 5G Processor
Technical Details
| Size | 8/128GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Redmi 13C 5G (6GB RAM) (128GB ROM)
Rated 0 out of 5
In stock
Green
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A16 5G (8GB RAM, 128GB Storage) | Super AMOLED | 50MP Triple Camera with Ultra Wide Lens |
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy Tab A8 10.5 inches Display, RAM 4 GB, ROM 64 GB Expandable, Wi-Fi+LTE Tablets, Silver
Rated 0 out of 5
In stock
Vivo V40
Rated 0 out of 5
In stock
₹34,999.00 – ₹41,999.00Price range: ₹34,999.00 through ₹41,999.00
Green
Grey
Purple
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y28e 5G (Breeze Green, 4GB RAM, 64GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.