| OS | Android 12.0 |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Product Dimensions | 16.4 x 7.5 x 0.9 cm; 195 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries (included) |
| Item model number | KI5K (8+128) |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, USB, 2.4G, 5G |
| GPS | AGPS |
| Special features | Fingerprint Scanner, Rear Camera, Primary Camera, Dual Camera |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 720p |
| Other camera features | 16MP Dual Rear Camera |
| Form factor | Touch |
| Colour | Meta Green |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Phone Talk Time | 36 Hours |
| What’s in the box | Smartphone, 10W Power Adaptor, Type-C Cable, TPU Cover, SIM Ejector Tool |
| Manufacturer | G mobiles |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 195 g |
TECNO Spark 10C(8GB RAM,128GB Storage)(Magic Skin Blue)
₹12,499.00 Original price was: ₹12,499.00.₹10,188.00Current price is: ₹10,188.00.
PANASONIC 338 Litres Double Door Refrigerator, 2 Star With Prime Convertible 6-Stage Smart Inverter & Frost-Free (Deep Ocean Blue)(NR-TG358BPAN)
₹57,000.00 Original price was: ₹57,000.00.₹48,897.00Current price is: ₹48,897.00.
TECNO Spark 10C Meta(8GB RAM,128GB Storage)(Green)
SKU:
OMEXLONLN-0217
₹12,499.00 Original price was: ₹12,499.00.₹10,188.00Current price is: ₹10,188.00.
20
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Tecno |
| Model Name | Spark 10C |
| Network Service Provider | Unlocked |
| Operating System | Android 12.0 |
| Cellular Technology | 4G |
About this item
- 8GB LPDDR4x Physical RAM with 8GB Customizable memory fusion RAM for absolute fast response | 128GB UFS2.2 internal storage, which provides ample space for storing your photos, videos, music, and other files
- 16MP F1.8 larger Aperture and PDAF Primary Camera | SuperNight, AI Portrait, Pro mode, Smile Shot, Slow Motion, Time Lapse and many modes for mesmerizing shots
- 5.56HD+dot display, 90Hz refresh rate for overall improved visual fluency | 180Hz touch Sampling Rate for grater gaming experience
- Octa core efficient Processor | Ultra fast side Fingerprint Sensor
- 5000mAh battery with 26 days standby time | 10W in-box Type C Charger, faster charging
From the manufacturer





Technical Details
| Size | 8/128GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Samsung 8 kg Fully Automatic Front Load Washing-machine (WW80T604DLB1/TL)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
WW80T604DLB1/TL
Samsung 184 Litres Single Door Refrigerator,1 Star Rated Direct-Cool with Digital Inverter (Mystic Overlay Red) (RR19C2YCZ6R-NL)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
RR19C2YCZ6R-NL
Safecook Non-Stick Aluminium Casserole Biryani Pot ( 24cm/5.2L)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
OMMYR-0084
Samsung 265 Litres Double Door Refrigerator, 3 Star Rated Inverter Frost Free Rythmic Twirl PLUM (2022 Model)(RT30A3A234R/HL)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
RT30A3A234R/HL
Samsung 385 Litres, 1 Star Inverter Frost-Free Convertible 5 In 1 Double Door Refrigerator (RT42C5531S8/HL), Elegant Inox (2023 Model)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
RT42C5531S8/HL
Samsung 244 Litres Double Door Refrigerator, 3 Star Rated Frost-Free (Inox Wave, Curd Maestro) (2022 Model) (RT28T3C23NV/HL)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
RT28T3C23NV/HL
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.