| OS | Android 12.0 |
|---|---|
| RAM | 4 GB |
| Package Dimensions | 17.53 x 8.64 x 4.83 cm; 590 Grams |
| Batteries | 1 A batteries required. (included) |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, USB |
| GPS | GLONASS |
| Special features | Camera |
| Other display features | Wireless |
| Other camera features | Front |
| Form factor | palm held |
| Colour | Waterfall blue |
| Battery Power Rating | 6000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | SIM Tray Ejector, Adapter, USB Cable |
| Manufacturer | Samsung Electronics |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 590 g |
Oppo Reno 11 5G Wave Green (8 GB RAM) (128 GB)
₹38,999.00 Original price was: ₹38,999.00.₹30,599.00Current price is: ₹30,599.00.
Oppo Reno11 5G (8 GB RAM) (256 GB ROM)
₹44,999.00 Original price was: ₹44,999.00.₹32,640.00Current price is: ₹32,640.00.
Smart Galaxy F13 (4 GB Ram, 64 GB Storage)
SKU:
N/A
₹14,999.00 Original price was: ₹14,999.00.₹11,500.00Current price is: ₹11,500.00.
19
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Generic |
| Model Name | SM-E135FLBDINS |
| Network Service Provider | Total Wireless |
| Operating System | Android 12.0 |
| Cellular Technology | 4G |
About this item
- This smartphone features a terrific 16.62 cm (6.6) FHD+ LCD Display that can effortlessly blow your mind with its incredible performance. Furthermore, this phone boasts a 50 MP Triple Camera setup that allows you to capture awesomeness with a gentle tap. Moreover, the Samsung Galaxy F13 sports up to 8 GB of RAM and features an innovative RAM plus technology that taps into the phone’s internal storage to elevate its performance.
Technical Details
| Color | Charcoal Brown, Dark Green, Sky Blue |
|---|---|
| Size | 4/64GB |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Realme C55 (Rainy Night- 6GB RAM, 64GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Oppo Reno10 Pro (5G) Silvery Grey (12GB RAM)(256GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.