| Brand | Samsung |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung, Dongguan Huabel Electronic Technology Co., Ltd. Songshanlake,Branch NO. 8 INDUSTRIAL NORTHERN NO.1 ROAD, SONGSHANLAKE NATIONAL HIGH-TECH INDUSTRIAL DEVELOPMENT ZONE, DONGGUAN CITY, GUANGDONG PROVINCE CHINA, GUANGDONG ,CHINA -523808 |
| Series | SM-X205NZAEINU |
| Colour | Gray |
| Item Height | 16.2 Centimeters |
| Item Width | 24.7 Centimeters |
| Standing screen display size | 26.69 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Resolution | 1920×1200 (WUXGA) Pixels |
| Product Dimensions | 0.7 x 24.7 x 16.2 cm; 508 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-X205NZAEINU |
| Processor Brand | Unisoc |
| Processor Speed | 2 GHz |
| RAM Size | 4 GB |
| Memory Technology | Dram |
| Speaker Description | Dolby Atmos |
| Graphics Chipset Brand | Samsung |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Cellular, Wi-Fi |
| Rear Webcam Resolution | 8 MP |
| Front Webcam Resolution | 5 MP |
| Hardware Platform | Android |
| Operating System | Android |
| Average Battery Life (in hours) | 1 Days |
| Are Batteries Included | Yes |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Number of Lithium Metal Cells | 1 |
| Included Components | Travel adaptor, Data Cable, Ejection Pin, QSG. |
| Manufacturer | Samsung |
| Item Weight | 508 g |
Realme 11 Pro 5G (8GB, 256GB Storage)(Oasis Green)
₹27,999.00 Original price was: ₹27,999.00.₹24,000.00Current price is: ₹24,000.00.
Realme Pad 2 WiFi+4G Tablet (8GB, 256GB Storage)(Grey)
₹32,999.00 Original price was: ₹32,999.00.₹23,000.00Current price is: ₹23,000.00.
Samsung Galaxy Tab A8 10.5 inches Display (4GB, 64GB Expandable with ROM) with Wi-Fi+LTE (Grey)
₹22,000.00 Original price was: ₹22,000.00.₹19,500.00Current price is: ₹19,500.00.
18
People watching this product now!
Payment Methods:
Product information
Technical Details
Additional Information
| ASIN | B09P8PB9BF |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.3 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #444 in Computers & Accessories (See Top 100 in Computers & Accessories) #9 in Tablets |
| Date First Available | 16 January 2022 |
| Packer | Dongguan Huabel Electronic Technology Co., Ltd. Songshanlake,Branch NO. 8 INDUSTRIAL NORTHERN NO.1 ROAD, SONGSHANLAKE NATIONAL HIGH-TECH INDUSTRIAL DEVELOPMENT ZONE, DONGGUAN CITY, GUANGDONG PROVINCE CHINA, GUANGDONG ,CHINA -523808 |
| Importer | Samsung India Electronics Pvt. Ltd., 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Item Dimensions LxWxH | 7 x 247 x 162 Millimeters |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Tablet |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Xiaomi Redmi Smart Watch 3 Active
Rated 0 out of 5
In stock
Redmi Watch 3 Active BT Calling 1.83″ Screen, Premium Metallic Finish
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy Tab A7 Lite 8.7 inches, Dolby Atmos Sound (3GB, 32GB Storage)(Slim Metal Body,)
Rated 0 out of 5
In stock
Zotac Gaming GeForce GT 1030 GDDR5 2GB 64bit PCIe 3.0 Graphics Card with 1468 Mhz Boost Clock
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.