| OS | ‎Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | ‎6 GB |
| Product Dimensions | ‎0.9 x 7.7 x 16.7 cm; 206 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-M146B |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Dual SIM, Expandable Memory, Always On Display, Mobile Hotspot Capability, Built-In GPS |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎1080 x 2408 |
| Other camera features | ‎Triple Camera Setup – Rear – 50MP+2MP+2MP | Front – 13MP |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Icy Silver |
| Battery Power Rating | ‎6000 |
| Whats in the box | ‎Device|Data Cable (USB Type C to C)|SIM Tray Ejector Pin|Quick Start Guide |
| Manufacturer | ‎SAMSUNG |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎206 g |
Samsung Galaxy M14 5G(6GB RAM,128GB ROM Storage)(Berry Blue)
₹18,990.00 Original price was: ₹18,990.00.₹13,990.00Current price is: ₹13,990.00.
Samsung Galaxy M14 5G(6GB RAM,128GB ROM Storage)( Smoky Teal)
₹18,990.00 Original price was: ₹18,990.00.₹13,990.00Current price is: ₹13,990.00.
Samsung Galaxy M14 5G(6GB RAM,128GB ROM Storage)(Icy Silver)
₹18,990.00 Original price was: ₹18,990.00.₹13,990.00Current price is: ₹13,990.00.
10
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Samsung |
| Model Name | Samsung Galaxy M14 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 13.0 |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- Superfast 5G with 13 5G Bands, Powerful Exynos 1330 Octa Core 2.4GH 5nm processor with latest Android 13 having One UI 5.0 interface
- 50MP+2MP+2MP Triple camera setup- True 50MP (F1.8) main camera + 2MP (F2.4) + 2MP (F2.4)| 13MP (F2.0) front camera
- 6000mAh lithium-ion battery, 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase
- 16.72 centimeters (6.6-inch) LCD, FHD+ resolution with 1080 x 2408 pixels resolution, 401 PPI with 16M color
- Get up to 2 times of Android Updates & 4 times of Security Updates with Samsung Galaxy M14 5G.
From the manufacturer













Technical Details
| Size | 6/128GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Lava Yuva Pro (3GB RAM) , (32GB Storage) – Metallic Blue
Rated 0 out of 5
In stock
Lava Blaze NXT (4GB RAM) , (64GB ROM Storage) – Glass Blue
Rated 0 out of 5
In stock
Lava Z3 Striped Blue (3GB RAM) , (32GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Apple iPhone 15- Green (6/128 GB)
Rated 0 out of 5
In stock
Apple iPhone 15- Blue (6/128 GB)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.