| OS | ‎Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | ‎4 GB |
| Product Dimensions | ‎0.9 x 7.7 x 16.7 cm; 206 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-M146B |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Dual SIM, Expandable Memory, Always On Display, Mobile Hotspot Capability, Built-In GPS |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎1080 x 2408 |
| Other camera features | ‎Triple Camera Setup – Rear – 50MP+2MP+2MP | Front – 13MP |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | Icy Silver |
| Battery Power Rating | ‎6000 |
| Whats in the box | ‎Device|Data Cable (USB Type C to C)|SIM Tray Ejector Pin|Quick Start Guide |
| Manufacturer | ‎SAMSUNG |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎206 g |
Samsung Galaxy M14 5G(4GB RAM,128GB ROM Storage)(Berry Blue)
₹17,990.00 Original price was: ₹17,990.00.₹12,940.00Current price is: ₹12,940.00.
Samsung Galaxy M14 5G(4GB RAM,128GB ROM Storage )(Smoky Teal)
₹17,990.00 Original price was: ₹17,990.00.₹12,940.00Current price is: ₹12,940.00.
Samsung Galaxy M14 5G(4GB RAM,128GB ROM Storage)(Icy Silver)
₹17,990.00 Original price was: ₹17,990.00.₹12,940.00Current price is: ₹12,940.00.
13
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Samsung |
| Model Name | Samsung Galaxy M14 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 13.0 |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- Superfast 5G with 13 5G Bands, Powerful Exynos 1330 Octa Core 2.4GH 5nm processor with latest Android 13 having One UI 5.0 interface
- 50MP+2MP+2MP Triple camera setup- True 50MP (F1.8) main camera + 2MP (F2.4) + 2MP (F2.4)| 13MP (F2.0) front camera
- 6000mAh lithium-ion battery, 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase
- 16.72 centimeters (6.6-inch) LCD, FHD+ resolution with 1080 x 2408 pixels resolution, 401 PPI with 16M color
- Get up to 2 times of Android Updates & 4 times of Security Updates with Samsung Galaxy M14 5G.
From the manufacturer













Technical Details
| Size | 4/128 GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Samsung Galaxy A14 5G(6GB,128GB Storage)(Dark Red)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (12GB, 512GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Black
Grey
Violet
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo Reno10 Pro (5G) Glossy Purple (912GB RAM)(256GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy A14(6GB,128GB Storage)(5G(Black)
Rated 0 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.