| OS | Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Product Dimensions | 0.9 x 7.8 x 16.8 cm; 202 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-A146B |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Dual SIM, Always On Display, Built-In GPS, Mobile Hotspot Capability |
| Display technology | AMOLED |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Other camera features | Rear, Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Light Green |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Whats in the box | SIM Tray Ejector, USB Cable |
| Manufacturer | Samsung |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 202 g |
Samsung Galaxy A34 5G(8GB,256GB Storage)(Awesome Silver)
₹39,499.00 Original price was: ₹39,499.00.₹25,960.00Current price is: ₹25,960.00.
Samsung Galaxy A14 5G(8GB,128GB Storage)(Black)
₹22,999.00 Original price was: ₹22,999.00.₹20,000.00Current price is: ₹20,000.00.
Samsung Galaxy A14 5G(8GB, 128GB Storage)(Light Green)
₹22,999.00 Original price was: ₹22,999.00.₹17,699.00Current price is: ₹17,699.00.
18
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Samsung |
| Model Name | Galaxy A14 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 13.0 |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- A large 6.6″ FHD+ LCD display (1080 X 2408) with a 20:9 aspect ratio for cinematic viewing
- Android 13 One UI Core 5.0 (Octa Core 2.4GHz ) Octa-Core processor
- 50+2+2MP High Resolution Camera, Lets you capture clearer, brighter photos on any occasion
- 5000 Massive Battery ,Coherent Large battery capacity with AI Power management
From the maufacturer













Technical Details
| Size | 8/128GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Apple iPhone 15- Green (6/128 GB)
Rated 0 out of 5
In stock
Realme C30s (Stripe Black- 4GB RAM, 64GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Realme C55 (Rainy Night- 8GB RAM, 128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
OPPO A58 Glowing Black (6GB RAM) (128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.