| OS | Android 12.0 |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item part number | AMOLED DotDisplay |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | USB, HDMI |
| GPS | GLONASS |
| Special features | Front Camera, Camera |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Other camera features | Front |
| Form factor | Smartphone |
| Colour | Obsidian Black |
| Battery Power Rating | 5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | Adapter, USB Cable |
| Manufacturer | Xiaomi Technology India Pvt. Ltd., Orchid Blck,Devarabeesanahalli,Bangalore – 560103, Karnataka |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 500 g |
Vivo X90 Pro Legendary Black - (12GB RAM) ( 256GB ROM Storage)
₹91,999.00 Original price was: ₹91,999.00.₹85,000.00Current price is: ₹85,000.00.
Vivo Y02 Cosmic Grey- (3GB RAM), (32GB ROM Storage)
₹12,999.00 Original price was: ₹12,999.00.₹8,500.00Current price is: ₹8,500.00.
Redmi Note 12Pro+5g (Obsidian Black- 8GB RAM, 256 ROM Storage)
₹30,499.00
Out of stock
Out of stock
17
People watching this product now!
Payment Methods:
About this item
- 8 GB RAM | 256 GB ROM
- 16.94 cm (6.67 inch) Full HD+ Display
- 200MP + 8MP + 2MP | 16MP Front Camera
- 5000 mAh Lithium Polymer Battery
- Mediatek Dimensity 1080 Process
Technical Details
| Size | 8/256GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Vivo V29e 5G Artistic RED- (8GB RAM), (256GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Oppo A78 5G Glowing Black (8GB RAM) (128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy F23 5G , Forest Green With 6GB, 128GB Storage | Travel Adapter to be Purchased Separately
Rated 0 out of 5
In stock
Green
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.