| OS | ‎Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎16.6 x 7.6 x 0.8 cm; 193 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | ‎CPH2553 |
| Wireless communication technologies | ‎Bluetooth, Cellular, Wi-Fi |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Dual SIM, Fingerprint Sensor |
| Other display features | ‎Wireless |
| Other camera features | ‎Front |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Bar |
| Battery Power Rating | ‎5000 |
| Whats in the box | ‎SIM Tray Ejector, Adapter, Screen Protector, Phone Case, USB Cable |
| Manufacturer | ‎OPPO MOBILES INDIA PVT |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎193 g |
Samsung Galaxy A15 5G (8GB, 256GB Storage)
₹24,499.00 Original price was: ₹24,499.00.₹22,499.00Current price is: ₹22,499.00.
Oppo F25 Pro 5G (8GB RAM) (128GB ROM)
₹28,999.00 Original price was: ₹28,999.00.₹24,480.00Current price is: ₹24,480.00.
Oppo A79 5G (8GB RAM) (128GB Storage)
SKU:
N/A
₹22,999.00 Original price was: ₹22,999.00.₹19,380.00Current price is: ₹19,380.00.
17
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Oppo |
| Model Name | A79 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 13.0 |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- Big 5000 mAh Battery with All-Day AI Power Saving + 33W SUPERVOOC Charging with 5-layer charging protection to make charging safer
- Make high-resolution, high-definition films with ease with 50MP AI Rear Camera ( 50MP Main + 2MP Portrait ) | 8MP Front Camera
- Memory, Storage & SIM: 8 GB RAM (+ RAM expansion up to 8GB) | 128 GB ROM | Expandable Upto 1TB | Dual 5G Sim Slot
- 6.72″ FHD+ 90Hz Waterdrop Display with 1080×2040 pixels. Large Screen to Body ratio of 91.4%
From the Manufacturer





Technical Details
| Color | Black, Green |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Vivo X90 (Breeze Blue- (12GB RAM9) ,(256 GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
REDMI 11 Prime (Peppy Purple, 128 GB ROM) (6 GB RAM)
Rated 0 out of 5
In stock
Realme C30s (Stripe Blue- 4GB RAM, 64GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.