| OS | ‎Android 12.0 |
|---|---|
| RAM | ‎64 GB |
| Product Dimensions | ‎16.4 x 7.6 x 0.9 cm; 190 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | ‎BF7 |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | ‎GLONASS |
| Special features | ‎Front Camera, Front Camera With Flash, Dual_Sim, Dual Camera, Water Resistant |
| Other display features | ‎Wireless |
| Resolution | ‎720p |
| Other camera features | ‎13MP Dual Rear Camera |
| Form factor | ‎Touch |
| Colour | ‎Nebula Purple |
| Battery Power Rating | ‎5000 |
| Whats in the box | ‎Smartphone,10W Power Adaptor, Taye-C Cable,TPU Cover, SIM Ejector Tool |
| Manufacturer | ‎G mobiles |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎190 g |
TECNO Spark Go 2023 Orange (4GB RAM, 64GB Storage) (5000mAh Battery) (6.56″ HD+ Display) (13MP Dual Rear Camera) Type C Port
SKU:
OMTECNO-0274
₹9,999.00 Original price was: ₹9,999.00.₹8,228.00Current price is: ₹8,228.00.
Out of stock
Out of stock
11
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Tecno |
| Model Name | Spark Go 2023 |
| Network Service Provider | Unlocked |
| Operating System | Android 12.0 |
| Cellular Technology | 4G |
About this item
- Large 6.56″HD+IPS Display with 90% screen to body ratio | 120Hz touch sampling rate for smooth touch response | IPX2 water resistant to protect from light water splashes
- Rich HD Photography experience with 13MP Dual Camera and Dual Flashlight | Multiple AI modes like Portrait, HDR, AI Scene Detection | Shoot Pro grade 1080P Time-lapse from Front and Rear both Camera
- 5000mAh massive battery | Type C Port | 10W Charger | Up to 32 days long standby for non-stop experience | 25 hours Video playback, 12 hours game play, and 124 hours music playback time
- Stepped square Elegant Design & Smart Fingerprint Sensor | Fingerprint sensor with 0.23s faster unlock time | Face Unlock for added security
- 4GB RAM | 64GB storage | Dual SIM (nano+nano) + Dedicated Up to 1TB SD card slot
Technical Details
| Size | 4/64GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Faux Leather Top for Women
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
OMEXLONLN-0178
Kids Suit Printed Shirt With Pants
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
OMEXLONLN-0035
Tie-Die Crocs
Rated 0 out of 5
In stock
Green
Orange
Red
Yellow
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
OMEXLONLN-0008
SAMSUNG 244 Litres Double Door Refrigerator, 2 Star Rated Frost Free (Midnight Blossom Red) (RT28B3522RZ/HL)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
OMEXLONLN-0256
Samsung 189 Litres Single Door Refrigerator, 5 Star Rated, Inverter Direct-Cool, (Midnight Blossom Blue) (2023 Model) (RR21C2H25UZ-HL)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
RR21C2H25UZ-HL
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.