| OS | ‎HiOS 12.0 based on Android 12 |
|---|---|
| RAM | ‎12 GB |
| Product Dimensions | ‎16.5 x 7.3 x 0.9 cm; 218 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Polymer batteries (included) |
| Item model number | ‎AD9 |
| Wireless communication technologies | ‎NFC |
| Connectivity technologies | ‎Wi-Fi, Bluetooth 5.3, USB |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Fingerprint Scanner, Front Camera, Dual Sim, Camera |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen, Keyboard, Numeric Keypad |
| Other camera features | ‎World’s 1st Retractable 50MP Portrait Lens |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Touch |
| Colour | ‎Mars Orange |
| Battery Power Rating | ‎5160 |
| Phone Talk Time | ‎34 Hours |
| Phone Standby Time (with data) | ‎25 Days |
| What’s in the box | ‎Smartphone, 45W Power Adaptor, Taye-C Cable, SIM Ejector Tool |
| Manufacturer | ‎G mobiles |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎218 g |
TECNO Phantom X2 5G Grey (‎8GB RAM) (256GB Storage)
₹51,000.00 Original price was: ₹51,000.00.₹36,999.00Current price is: ₹36,999.00.
Cello Cup & Saucer
₹655.00
TECNO Phantom X2 Pro 5G Orange (12GB RAM) (256GB Storage) World’s 1st Retractable 50MP Portrait Lens
SKU:
OMTECNO-0280
₹61,999.00 Original price was: ₹61,999.00.₹45,000.00Current price is: ₹45,000.00.
12
People watching this product now!
Payment Methods:
12GB Ram and 256GB Rom
Mars Orange
| Brand | Tecno |
| Model Name | Phantom X2 Pro |
| Network Service Provider | Unlocked |
| Operating System | HiOS 12.0 based on Android 12 |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- 50MP F1.49 Ultra large Aperture retractable Portrait lens | 50MP ISOCELL 3.0 with 7P Lens for noise reduction | 7th Gen IMAGIQ 790 ISP with extraordinary computing power | 5th Gen AI Processor APU 590 | 32MP Selfie camera
- World’s 1st 4nm Dimensity 9000 5G Processor | 5G Bands with 3CC Carrier aggregation and dual SIM dual active 5G | Segment best overall One Million Antutu score for beasty performance
- 6.8″ FHD+ Dual Curved AMOLED display for truly brilliant vision | 120Hz Refresh rate | 360Hz Touch Sampling rate | Super smooth touch resonse
- 12GB LPDDR5 RAM and UFS3.1 256GB ROM | MemFusion 2.1 RAM Extension upto 5GB to make the total RAM as 17GB | LPDDR5 RAM provide 1.5x faster speed than previous generation RAM
- 5160mAh segment best Battery | 45W In-box Charger | Anti-oil ultra fast In-display Fingerprint Sensor | NFC | World’s first 100% renewable fiber back cover (Mars Orange Color) | Loop Design Award 2022 for a superior design
From the manufacturer























Technical Details
| Size | 8/256GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Redmi Note 14 5G (Mystique White, 8GB RAM 256GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Haier 3Litre Instant Geyser(EI3V C1, Blue/White)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
EI3V C1
Slipper for Women
Rated 0 out of 5
In stock
Blue
Peach
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
OMEXLONLN-0064
Samsung 415 Litres Double Door Refrigerator with Optimal Fresh (RT45CG662BB1/TL)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
RT45CG662BB1/TL


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.