| OS | ‎Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎0.8 x 7.8 x 16.1 cm; 198 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-A346 |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Dual SIM, Always On Display, Mobile Hotspot Capability, Built-In GPS |
| Display technology | ‎AMOLED |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎1080 x 2340 |
| Other camera features | ‎Rear, Front |
| Audio Jack | ‎USB Type-C |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Black |
| Battery Power Rating | ‎5000 |
| Whats in the box | ‎USB Cable |
| Manufacturer | ‎Samsung |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎198 g |
Samsung Galaxy A34 5G,Black (8GB,256GB Storage) | 48 MP No Shake Cam (OIS) | IP67 | Gorilla Glass 5 |
₹39,499.00 Original price was: ₹39,499.00.₹25,960.00Current price is: ₹25,960.00.
14
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Samsung |
| Model Name | Samsung Galaxy A34 5G |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | Android 13.0 |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- 48MP(OIS)+8MP+5MP Triple camera setup – 48MP (F1.8) Main Camera with OIS + 8MP (F2.2) Ultra wide camera + 5MP (F2.4) depth camera | 13MP (F2.2) front camera
- 16.65 centimeters (6.6-inch) FHD+ Super AMOLED display, FHD+ resolution with 1080 x 2340 pixels , 393 PPI with 16M colours
- Android 13, v13.0 operating system with MediaTek | MTK D1080 2.6GHz,2GHz Octa-Core processor
- A34 5G has an IP67 certification and Gorilla Glass 5 (front screen) for carefree usage
- Premium design experience with a metal camera deco
- 5000 mAh battery (Non-removable) with Super Fast Charging
- Flagship inspired camera features like Nightography, AI Remaster, Object Eraser etc.
- Enhanced 1000 nits(HBM) screen with Vision Booster
Technical Details
| Color | |
|---|---|
| Size | 8/256GB |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Samsung Galaxy M21 (Midnight Blue, 4GB RAM, 64GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy S23 5G (Green, 8GB, 128GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Cream
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Zotac Gaming GeForce GT 1030 GDDR5 2GB 64bit PCIe 3.0 Graphics Card with 1468 Mhz Boost Clock
Rated 0 out of 5
In stock
Vivo Y56 5G (4GB RAM, 128GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Gold
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Logitech Brio 100 Full HD Webcam, Auto-Light Balance, Built-in Mic, Privacy Shutter, USB-A, – Graphite
Rated 0 out of 5
In stock
Realme Pad 2 WiFi+4G Tablet (8GB, 256GB Storage)(Grey)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.