| OS | Android 12.0 |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Product Dimensions | 16 x 7.4 x 0.8 cm; 186 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-A336ELBPINS |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Bluetooth Enabled, Dual SIM, Dual Camera, Camera, Built-In GPS |
| Display technology | AMOLED |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Other camera features | Rear, Front |
| Audio Jack | USB Type C |
| Form factor | Bar |
| Battery Power Rating | 5000 |
Samsung Galaxy M12
₹11,899.00 – ₹13,899.00Price range: ₹11,899.00 through ₹13,899.00
Samsung Galaxy A35 5G
₹30,999.00 – ₹33,999.00Price range: ₹30,999.00 through ₹33,999.00
Samsung Galaxy A33 5G (8GB, 128GB Storage)
SKU:
N/A
₹33,990.00 Original price was: ₹33,990.00.₹27,499.00Current price is: ₹27,499.00.
19
People watching this product now!
Payment Methods:
Product Details:
| Brand | Samsung |
| Operating System | Android 12.0 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| CPU Model | A-Series |
| CPU Speed | 2.4 GHz |
About this item
- 48MP Quad Camera with OIS
- Powerful 2.4GHz Exynos 1280 Octa-Core processor
- 162.1mm (6.4″) FHD+ U-Cut 90Hz Smooth Super AMOLED Display
- 8GB RAM, 128GB ROM ,Android 12.0 OS
- 5000 mAH long lasting Battery
Technical Details
| Color | Black, Blue, Peach |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Samsung Galaxy M14 4G
Rated 0 out of 5
In stock
₹9,399.00 – ₹12,499.00Price range: ₹9,399.00 through ₹12,499.00
Dark Blue
Light Grey
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Xiaomi Pad 6 (8GB, 256GB Storage)(Gray)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy Z Fold6 5G AI Smartphone (12GB RAM, 1TB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy M13 5G,Green(6GB, 128GB Storage) | 5000mAh Battery | Upto 12GB RAM with RAM Plus
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4 inches (4GB RAM, 128GB Storage Expandable Upto 8GB RAM with RAM Plus)S-Pen in Box, Slim and Light, Dolby Atmos Sound,(Blue)
Rated 0 out of 5
In stock
OnePlus Nord 3 5G (16GB, 256GB Storage)(Tempest Gray)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.