| OS | ‎Android 14.0 |
|---|---|
| RAM | ‎8 GB |
| Product Dimensions | ‎0.8 x 7.7 x 16.1 cm; 197 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-A256E |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB, NFC |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Supports Usb Otg, Dual SIM, Expandable Memory, Built-In GPS, Mobile Hotspot Capability |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎FHD+ 1080 x 2340 Pixels |
| Other camera features | ‎Rear, Front |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Blue Black |
| Battery Power Rating | ‎5000 |
| Whats in the box | ‎SIM Ejection Pin, Type C-to-C Cable, Smartphone, Quick Start Guide |
| Manufacturer | ‎Samsung |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎197 g |
Oppo F25 Pro 5G (8GB RAM (256 GB ROM)
₹30,999.00 Original price was: ₹30,999.00.₹26,520.00Current price is: ₹26,520.00.
Oppo Reno 11 5G Wave Green (8 GB RAM) (128 GB)
₹38,999.00 Original price was: ₹38,999.00.₹30,599.00Current price is: ₹30,599.00.
Samsung Galaxy A25 5G (8GB, 256GB Storage)
SKU:
N/A
₹31,499.00 Original price was: ₹31,499.00.₹30,000.00Current price is: ₹30,000.00.
17
People watching this product now!
Payment Methods:
From the manufacturer






















Technical Details
| Size | 8/256GB |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Realme 11x 5G (Midnight Black- 6GB RAM, 128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Lava Blaze 2 ( 6GB RAM) , (UFS 2.2) , (128GB Storage) – Glass Black
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy S23 5G (8GB, 128GB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Black
Cream
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A04(4GB RAM,64GB ROM Storage)(Copper)
Rated 0 out of 5
In stock
Vivo Y27 Burgundy Black- (6GB RAM), (128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.