| OS | ‎Android 12.0 |
|---|---|
| RAM | ‎4 GB |
| Product Dimensions | ‎0.9 x 7.6 x 16.5 cm; 195 Grams |
| Batteries | ‎1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | ‎SM-A135FZKGINS |
| Wireless communication technologies | ‎Cellular |
| Connectivity technologies | ‎Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | ‎True |
| Special features | ‎Rear Camera, Front Camera |
| Display technology | ‎AMOLED |
| Other display features | ‎Wireless |
| Device interface – primary | ‎Touchscreen |
| Resolution | ‎1080 x 2408 |
| Other camera features | ‎Rear, Front |
| Audio Jack | ‎3.5 mm |
| Form factor | ‎Bar |
| Colour | ‎Black |
| Battery Power Rating | ‎5000 |
| Phone Talk Time | ‎54 Hours |
| Whats in the box | ‎User Manual,Sim Ejection Pin,Travel Adapter,USB Cable |
| Manufacturer | ‎Samsung India pvt Ltd |
| Country of Origin | ‎India |
| Item Weight | ‎195 g |
Samsung Galaxy A04s (Green, 4GB RAM, 64GB Storage)
₹15,499.00 Original price was: ₹15,499.00.₹12,528.00Current price is: ₹12,528.00.
Samsung Galaxy A13 Black, 6GB RAM, 128GB Storage with No Cost EMI/Additional Exchange Offers
₹18,490.00 Original price was: ₹18,490.00.₹17,500.00Current price is: ₹17,500.00.
Out of stock
Out of stock
12
People watching this product now!
Payment Methods:
Product information
Technical Details
Additional Information
| ASIN | B09VKG47D8 |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.0 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #47,202 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #1,145 in Smartphones |
| Date First Available | 20 March 2022 |
| Manufacturer | Samsung India pvt Ltd, Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 . Email id: support.india@samsung.com, Tel(Toll Free): 1800 40 7267864 |
| Packer | Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 . Email id: support.india@samsung.com, Tel(Toll Free): 1800 40 7267864 |
| Importer | Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 . Email id: support.india@samsung.com, Tel(Toll Free): 1800 40 7267864 |
| Item Dimensions LxWxH | 9 x 76 x 165 Millimeters |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Smartphone |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Ambrane Mobile Holding Tabletop Stand, Height Adjustment, Anti-Skid Design (Twistand, Black)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy Tab S9+ (12GB+256GB) (Colour : Graphite)
Rated 0 out of 5
In stock
₹91,999.00 – ₹105,999.00Price range: ₹91,999.00 through ₹105,999.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.