OPPO A78 Aqua Green (8GB RAM) (128GB ROM Storage)
₹22,999.00 Original price was: ₹22,999.00.₹14,280.00Current price is: ₹14,280.00.
OPPO A78 Mist Black (8GB RAM) (128GB ROM Storage)
₹22,999.00 Original price was: ₹22,999.00.₹14,280.00Current price is: ₹14,280.00.
APPLE iPhone 14 Plus-Purple (6/256 GB)
₹89,900.00
Out of stock
Out of stock
18
People watching this product now!
Payment Methods:
| Brand | Apple |
| Model Name | iPhone |
| Network Service Provider | Unlocked for All Carriers |
| Operating System | iOS |
| Cellular Technology | 5G |
About this item
- 16.95 cm (6.7-inch) Super Retina XDR display
- Advanced camera system for better photos in any light
- Cinematic mode now in 4K Dolby Vision up to 30 fps
- Action mode for smooth, steady, handheld videos
- Vital safety technology — Crash Detection calls for help when you can’t
- All-day battery life and up to 26 hours of video playback
- Industry-leading durability features with Ceramic Shield and water resistance
- A15 Bionic chip with 5-core GPU for lightning-fast performance. Superfast 5G cellular
- iOS 16 offers even more ways to personalise, communicate and share
From the manufacturer









Technical Details
iPhone 14 Plus
| Display | 6.7-inch Super Retina XDR display |
| Capacity | 128GB, 256GB, 512GB, 1TB |
| Splash, Water, and Dust Resistant | Ceramic Shield front, glass back and aluminum design, water and dust resistant (rated IP68 – maximum depth of 6 meters up to 30 minutes) |
| Camera and Video | Dual-camera system: 12MP Main, 12MP Ultrawide with Portrait mode, Depth Control, Portrait Lighting, Smart HDR 4, and 4K Dolby Vision HDR video up to 60 fps |
| Front Camera | 12MP TrueDepth front camera with Portrait mode, Depth Control, Portrait Lighting, and Smart HDR 4 |
| Power and Battery | Video playback: Up to 26 hours Video playback (streamed): Up to 20 hours Audio playback: Up to 100 hours 20W adapter or higher (sold separately) Fast-charge capable: Up to 50% charge in around 30 minutes with 20W adapter or higher (available separately) |
| In the Box | iPhone with iOS 16, USB-C to Lightning Cable, Documentation |
| Height | 6.33 inches (160.8 mm) |
| Width | 3.07 inches (78.1 mm) |
| Depth | 0.31 inch (7.80 mm) |
| Weight | 7.16 ounces (203 grams) |
| Size | 6/256 |
|---|
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Vivo Y16 Stellar Black- (4GB RAM), (128GB ROM Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (12GB, 1TB Storage)
Rated 0 out of 5
In stock
Black
Grey
Violet
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy M14 5G(6GB RAM,128GB ROM Storage)( Smoky Teal)
Rated 0 out of 5
In stock
SAMSUNG Galaxy S23 5G (256 GB Storage And 8GB RAM)
Rated 0 out of 5
In stock
Black
Cream
Green
Lavender
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Related Products
BoAt Rockerz 450 Support Bluetooth And AUX On Ear Headphones with Mic , Padded Ear Cushions, Integrated Controls and Dual Modes(Luscious Black)
Rated 5.00 out of 5
In stock


Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.